En Güzel Pasta Tarifleri

Birbirinden lezzetli denenmiş tarif paylaştığımız sitemize hoşgeldiniz.

Kolay Yaş Pasta Tarifleri

Ana Sayfa » Kolay Yaş Pasta Tarifleri

YAŞ PASTA TARİFLERİ

Özel günlerin olmazsa olmazlarından biri yaş pastalardır. Ayrıca sadece belli tarihlerde değil her zaman tüketilebilen yiyeceklerin başında gelmektedir. Şeker hamuruna verilen şekillerin boyanması ve kek hamurunun üzerine yerleştirilmesi ile birlikte ortaya seçilen modele göre bir görüntü çıkmaktadır. Çocuklar için hazırlanan doğum günü pastasında araba, bebek ve çiçek gibi motiflere yer verilirken düğün pastasında daha şık çizgiler kullanılmaktadır. Tercihe bağlı olarak meyveler ile de yaş pasta süslenebilmektedir.

Mutfaklarda hazırlanan ve hemen herkesi mutlu edecek yiyeceklerin başında pastaların geldiğini söyleyebiliriz. Ağızları tatlandırırken görsel olarak da güzel bir duruş sergileyen yaş pastalar gün geçtikçe çeşitlenmektedir. Meyveli, sade, kakaolu gibi çok sayıda alternatifi bulunmaktadır. Yaş pasta yapımı ise internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen bilgiler arasındadır. Hazırlanacak keke göre malzemeler değişebilmektedir. Aynı şekilde pastanın tek katlı ya da iki katlı olması da malzemelerin sayısına etki etmektedir.

Yaş pasta yapımında kullanılan başlıca gıdalar yumurta, un, yağ, şekerdir. Bu saydıklarımıza ek olarak süt, nişasta, kakao vb malzemeler dâhil edilebilmektedir. Mozaik pasta hem görüntüsü hem tadı ile tercih edilen lezzetlerdendir. İçerisinde ise yumurta, şeker, süt, kakao, margarin ve bisküvi ile fındığa yer verilmektedir. Kakaolu pastada evin tüm bireylerini mutlu edecek kolay yaş pasta tariflerindendir. Hazırlık aşamasında kekin kaç derecede pişirileceğine ve fırında kaç dakika tutulması gerektiğine dikkat edilmeli, tarife uymaya özen gösterilmelidir.

Pastaların üzeri estetik durması açısından süslenmektedir. Kremşanti bu anlamda sıklıkla kullanılmakta, çikolata parçaları da görüntüyü tamamlamaya yardımcı olmaktadır. Farklı ölçülerde ve şekillerde kesilen çilek ve muz gibi meyveler ise bireylerin sevdikleri ile beraber geçirecekleri güzel vakitlerin tatlı bir ayrıntısı şeklinde yerini almaktadır. Şayet yaş pasta doğum günü için hazırlanıyorsa şeker hamurundan çiçek motifleri yapılabilmektedir. Kurdele ve kalp gibi detaylarda pastanın benzerlerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Dışarıdan sipariş verilecekse yuvarlak mı dikdörtgen mi olacağına dair bilgiler verilmekte veya tamamen farklı bir şeklin tarifi yapılmaktadır. Yaş pastaların evden hazırlanması da elbette mümkündür. Pastanın belirlenmesinin ve malzemelerin satın alınmasının ardından yapma aşamasına geçilerek güzel anılara sahip olunabilmektedir.

——->>> Yaş Pasta Yarifleri

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

02Pandispanya Tarifi

Pandispanya TarifiZeynep Hüma

Pasta Tarifleri | Pasta Tarifi, Şekerpare Tarifleri, / @hilalintarifdefteri ❤️ YouTube kanalıma abone olur ve zili tıklarsan çok sevinirim. Hemen bu linki tıklayarak ücretsiz abone olabilirsin. 👉 ❤️

Tüm Hakları Saklıdır - 2020